Regulamin przeprowadzenia przeglądu-konkursu czytelników wśród uczniów przedszkolnej placówki oświatowej „Rosja jest moją Ojczyzną. Regulamin konkursu czytelniczego Warunki konkursu

Wiersze
„Oddany nieznanemu żołnierzowi…”
Postanowienia ogólne
Cele zawodów:

promowanie wychowania patriotycznego uczniów;

kształtować poczucie szacunku dla bohaterstwa i wyczynu;

kultywować poczucie dumy z kraju i szacunku dla weteranów;

identyfikowanie i zachęcanie utalentowanych dzieci i młodzieży;

trening ekspresyjnego czytania i aktorstwa.

Konkurenci:

W konkursie biorą udział uczniowie trzech grup wiekowych:

7 – 10 lat (młodsi)

11-14 lat (średnio)

15 -18 lat (starsi)

Terminy i miejsce zawodów(wskazać)

Procedura nagradzania zwycięzców konkursu:

Zwycięzcy nagradzani są według protokołu sporządzonego przez członków jury na zakończenie konkursu, w trzech grupach wiekowych: 7 – 10 lat (młodsi),

11-14 lat (środek), 15-18 lat (senior)

Zwycięzcy poszczególnych grup wiekowych otrzymują dyplomy i nagrody.


Jury konkursu: (określone)
Kryteria oceny występów uczestników konkursu:

Znajomość tekstu.

Ekspresyjność i wyrazistość mowy.

Emocjonalność.

Umiejętności aktorskie.

Wygląd.

(Opracowanie tego scenariusza zostało przygotowane na podstawie materiałów ze strony htpp://www.nsportal.ru)

9 grudnia to Dzień Bohaterów Ojczyzny.
Pamiętna data „Dzień Bohaterów Ojczyzny” została ustanowiona ustawą federalną Federacji Rosyjskiej nr 22-FZ z dnia 28 lutego 2007 r. „W sprawie zmian w art. 1-1 ustawy federalnej „W dniach chwały wojskowej i pamiętnych datach Rosji”.

Święto to sięga XVIII wieku. Ta grudniowa data zbiega się z wyjątkowym wydarzeniem za panowania cesarzowej Katarzyny II – w 1769 roku ustanowiła ona Order św. Jerzego Zwycięskiego. W tamtych latach ten rozkaz był przyznawany wojownikom, którzy wykazali się walecznością, odwagą i odwagą w walce.

Order św. Jerzego miał 4 stopnie wyróżnienia, z czego pierwszy był najwyższy. Wiadomo, że 4 osoby zostały rycerzami wszystkich czterech stopni, wśród których byli wielcy rosyjscy dowódcy M.I. Kutuzow i M.B. Barclaya de Tolly’ego. Katarzyna II przyznała sobie tę nagrodę na cześć ustanowienia zakonu.

Dziś, w Dniu Bohaterów Ojczyzny, Rosja honoruje Bohaterów Związku Radzieckiego, Bohaterów Federacji Rosyjskiej oraz posiadaczy Orderu Świętego Jerzego i Orderu Chwały.


Zapraszamy do zorganizowania w Waszych bibliotekach wydarzeń poświęconych tej dacie.
Działalność wystawiennicza.
Możliwe formy wystaw:

  • wystawa - panorama;

  • wystawa - wyszukiwanie;

  • wystawa - informacja;

  • wystawa – pamięć;

  • wystawa - pamięć;

  • wystawa prac twórczych;

  • wystawa - kronika;

  • wystawa - wycieczka;

  • Wystawa zdjęć.

Możliwe tematy ekspozycji:


  • „Nie ma zapomnienia o Bohaterach Ojczyzny”

  • „Chwała bohaterom Ojczyzny”;

  • „Bohaterowie Ojczyzny: przeszłość i teraźniejszość”;

  • „O wyczynach, o męstwie, o chwale”;

  • "Bohaterowie naszych czasów";

  • „Parada Bohaterów”;

  • „Bohaterowie Kostromy”;

  • „Bohaterowie Ojczyzny. Kim oni są?";

  • „Ziemia Rosyjska – Ojczyzna Bohaterów”;

  • „Bohaterowie ziemi rosyjskiej”.

Wystawa – pamięć

„Nie ma zapomnienia o bohaterach Ojczyzny”.

Cel: Przekaż informacje o święcie, jego historii i bohaterach.

Cytat:

„Czym jest tępa siła wieczności?..
Na świecie jest Ojczyzna. Ona
Dała nam swoją nieśmiertelność

I pamięta nasze imiona.”

Władimir Awruszczenko

Literatura:


  • Bogdanow, N.V. Szeregowy strażnik / N.V. Bogdanow. – Moskwa: DOSAAF, 1978. – 80 s.

  • Gołubiew, E.P. Gwiazdy bitewne / E. P. Golubev. – Jarosław: Wydawnictwo Książki Górnej Wołgi, 1972. – 592 s.

  • Dwukrotni bohaterowie Związku Radzieckiego: Album / V. S. Vukolov - Moskwa: Voenizdat, 1973. - 247 s.: il.

  • Gwiazdy wyczynu: Na ziemi Afganistanu / Oprac. M. Dynin. – Moskwa: Voenizdat, 1985. – 207 s.: il.

  • Twoje imię jest nieśmiertelne: krótka ilustrowana książka informacyjna / pod redakcją Yu.V. Plotnikov. – Moskwa: POLITIZDAT, 1975. – 144 s.: il.

  • Nie wróciliśmy z tej wojny / Opracowano przez D.I. Ivanov i wsp. - Kostroma: JSC „Line Graphic Kostroma”, 2005. - 256 s.: il.

  • Patriota Ojczyzny: Bohaterowie są dumą kraju. – 2004. – nr 4.

Wystawa – ankieta

„Co to jest bohaterstwo?”

Cel: Poznanie stosunku młodzieży do pojęcia „bohaterstwa”, określenie poziomu wiedzy na temat historii militarnej naszego kraju i jej bohaterów.

Czytelnicy musieli odpowiedzieć na pytania zawarte w ankiecie, która znalazła się na wystawie.


Pytania ankietowe:

  1. Jakie działanie Twoim zdaniem można nazwać bohaterskim?

  2. Jakich bohaterów – obrońców Ojczyzny znasz?

  3. Wymień bohaterów, których ulice w naszym mieście noszą nazwy?

  4. Nazwij miasta - bohaterowie?

  5. Pamiętajcie o dziełach sztuki o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej.

  6. Wymień bohaterów Wielkiej Wojny Ojczyźnianej.

  7. Jak nazywa się szeregowiec, który swoim ciałem zakrył otwór strzelniczy bunkra wroga?

  8. Czy bohaterstwo jest możliwe w czasie pokoju?

Literatura:


  • Aleksiejew, S.P. Wielcy dowódcy / S.P. Aleksiejew. – Moskwa: „ŚWIAT POszukiwacza”, 2012. – 64 s.

  • Aleksiejew, S.P. Opowieści o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej / S.P. Aleksiejew. – Moskwa: „KSIĄŻKI POszukiwacza”, 2009. – 64 s.

  • Wasiliew, B. A tu cicha świt...: Opowieść. Opowiadania / B. Wasiliew. – Kaliningrad: Książka. wydawnictwo, 1981. – 139 s.

  • Ilyina, E.Ya. Czwarta wysokość. Historia / E.Ya. Ilyina. – Moskwa: „Literatura dziecięca”, 1977. – 304 s.

  • Mityaev, A.V. Wyczyn żołnierza: opowieści o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej / A.V. Mitiajew. – Moskwa: Wydawnictwo Onyx, 2011. – 160 s.: il.

  • Peczerskaja, A.N. Dzieci - bohaterowie Wielkiej Wojny Ojczyźnianej: Historie / A.N. Peczerska. – Moskwa: Drop-Plus, 2007. – 64 s.

  • Opowieści o młodych bohaterach / komp. R. Dankowa. – Moskwa: Wydawnictwo Onyx, 2011. – 192 s.: il.
Od czasów starożytnych święto było formą kultury, za pomocą której społeczeństwo wyrażało swój pełen szacunku stosunek do ideałów, dumę z wielkich zwycięstw i nadzieję na lepszą przyszłość. W historii Rosji jest wiele głośnych wydarzeń i chwalebnych stron. Nasz podręcznik zawiera obszerny materiał na temat najważniejszych dat w Rosji, różne zalecenia metodyczne dotyczące organizowania i prowadzenia wydarzeń bibliotecznych dla młodzieży w celu ich duchowego i moralnego rozwoju młodzieży.

Niniejszy podręcznik informacyjno-metodyczny przeznaczony jest dla bibliotekarzy, nauczycieli, wychowawców klas, wychowawców oraz szerokiego grona czytelników.

Akceptuję

Dyrektor KSKP

„Przedszkole – ogród nr 4 „Delfin”

G. Kurmangożina

POZYCJA

O KONKURSIE CZYTELNIKÓW

    Postanowienia ogólne

1.1. Konkurs czytelniczy „Serce napełnione miłością” (zwany dalej Konkursem) przeprowadzany jest w oparciu o zatwierdzony plan wydarzeń na dziesięciodniowy okres „Samowiedza: Pedagogika miłości i twórczości”, a jego celem jest rozwijanie potencjału dzieci i rozpoznawanie ich zdolności twórczych.

      Konkurs odbywa się w ramach dziesięciodniowego cyklu „Samowiedza: Pedagogika miłości i kreatywności”

2. Cele Konkursu

Głównymi celami Konkursu są:

    tworzenie warunków do rozwoju poznawczo-mowy i artystyczno-estetycznego dzieci;

    kształtowanie pozytywnego stosunku emocjonalnego do dzieł literackich i poetyckich;

    pielęgnowanie miłości do bliskich;

    rozwijanie umiejętności ekspresyjnego czytania i umiejętności artystycznych u przedszkolaków;

    wyłonienie najlepszych czytelników wśród dzieci, zapewnienie im możliwości wyrażania siebie.

3. Uczestnicy, jury Konkursu i terminy

3.1. W Konkursie biorą udział dzieci w wieku 5-6 lat.

3.2. W Jury Konkursu zasiadają:

    dyrektor;

    Metodysta;

    psycholog edukacyjny;

    nauczyciel języka kazachskiego;

    dyrektor muzyczny.

4 . Porządek postępowania.

4.1 Rundę kwalifikacyjną w celu wyłonienia uczestników Konkursu przeprowadzają nauczyciele grupowi.

4.2 Do Konkursu można zgłosić nie więcej niż sześciu uczestników w grupie.

4.3. Wychowawcy grup starszych informują Jury Konkursu o liczbie dzieci biorących udział w konkursie, tytułach i autorach wykonanych przez nich prac.

4.4. Wszystkie wiersze muszą być poświęcone tematowi „Serce pełne miłości”

4.5.W Konkursie zgłaszane są następujące nominacje:

    „Najlepszy wykonawca wiersza wśród dziewcząt”;

    „Najlepszy wykonawca wiersza wśród chłopców”;

    „Najbardziej czarujący wykonawca”;

    „Za szczerość wykonania”;

    „Za najbardziej liryczne wykonanie”;

    „Najbardziej emocjonalny wykonawca”.

4.6 Przy wyborze prac do wykonania nauczyciele powinni kierować się założeniami programowymi dla dzieci w wieku 5-6 lat.

5. Wymagania i kryteria oceny.

5.1. Poziom wykonania utworu poetyckiego ocenia się w 5-stopniowej skali, według następujących kryteriów:

    Znajomość tekstu pracy.

5.2. Zwycięzca każdej nominacji zostanie wyłoniony na podstawie zgromadzonych przez uczestnika punktów.

6. Podsumowanie i nagradzanie

6.1. Kapituła Konkursu ustala zwycięzców w następujących kategoriach: „Najlepszy wykonawca wiersza wśród dziewcząt”; „Najlepszy wykonawca wiersza wśród chłopców”; „Najbardziej czarujący wykonawca”; „Za szczerość wykonania”; „Za najbardziej liryczne wykonanie”; „Najbardziej emocjonalny wykonawca”.

6.3. Zwycięzcom wręczane są dyplomy uczestników konkursu ze wskazaniem nominacji.

6.4. Wszystkim uczestnikom Konkursu, którzy nie otrzymali dyplomu, wręczane są zaświadczenia o udziale w konkursie.

„Biorę Temirtau kalasynyn bilim,

"

„Temirtau kalasy akimdiginin nr 4"Delfin"balabakszasy» communaldyk memlekettik

Kazyłykkasiporyny


Miejskie przedsiębiorstwo państwowe

„Przedszkole-ogród nr 4"Delfin"

Akimat miasta Temirtau” Wydział Edukacji, Kultury Fizycznej i Sportu miasta Temirtau

____________________________________________________________________

ZAMÓWIENIE KUPNA

" "_____________2015O/D

Temirtau kalasy Miasto Temirtau

„O konkursie Czytelnicy „Serce pełne miłości”

W celu realizacji dziesięciodniowego planu działania „Samowiedza: Pedagogika miłości i twórczości”, poszerzanie potencjału dzieci, rozpoznawanie ich zdolności twórczych, kształtowanie pozytywnego stosunku emocjonalnego do dzieł literackich i poetyckich; pielęgnowanie miłości do bliskich

ZAMAWIAM:

    Przeprowadź konkurs czytelniczy „Serce wypełnione miłością” wśród uczniów klas starszych żłobka-przedszkola, zgodnie z zatwierdzonym planem wydarzeń na tydzień tematyczny w dniu 10 lutego 2015 r.

    Stworzyć jury konkursowe zgodnie z opracowanym regulaminem.

    Odpowiedzialność za organizację konkursu czytelniczego „Serce wypełnione miłością” należy przypisać metodologowi Annie Aleksandrownej Iljiczowej.

Dyrektor G. Kurmangozhina

zapoznali się z poleceniem:

KARTA WYNIKÓW ZAWODÓW CZYTELNIK „SERCE PEŁNE MIŁOŚCI”

Nazwisko, imię uczestnika

Całkowity

Seibert Alena

Dyusupowa Amina

Knyazewa Sofia

Sidorow Artem

Żurawlewa Angelina

Judina Maria

Miki Agata

Tkaczenko Elżbieta

Paszczenko Julia

Zlunikin Cyryl

Islam Ferzauli

Szachmanow Sułtanbek

Chołodow Dmitrij

Czernikowa Tatiana

Kamniew Denis

Sziszko Artem

Shalamova Ekaterina

Siliverstova Ulyana

Kryteria:

    Zgodność wybranego wiersza z tematem konkursu.

    Znajomość tekstu pracy.

    Intonacyjna wyrazistość mowy (dynamika wyrażona w akcentach; melodia wyrażona w ruchu głosu wzdłuż dźwięków o różnej wysokości; tempo i rytm wyrażone w czasie trwania dźwięku oraz przystankach, pauzach; emocjonalna kolorystyka mowy, która determinuje charakter) ;

    Prawidłowa wymowa literacka;

    Stosowanie środków wyrazu teatru (mimika, gesty, pozy, ruchy);

    Dobór stroju i atrybutów odpowiadających treści wykonywanej pracy.

KARTA KOŃCOWEJ OCENY KONKURSU CZYTELNIK

„SERCE PEŁNE MIŁOŚCI”

Nazwisko, imię uczestnika

K.G.Zh.

dyrektor

I.A.A.

metodysta

PRZEDDZIEŃ.

Psycholog edukacyjny

S.E.Y.

Dyrektor muzyczny

T.G.T.

Uch.Kaz.język.

Całkowity

Seibert Alena

Dyusupowa Amina

Knyazewa Sofia

Sidorow Artem

Żurawlewa Angelina

Judina Maria

Miki Agata

Tkaczenko Elżbieta

Paszczenko Julia

Zlunikin Cyryl

Islam Ferzauli

Szachmanow Sułtanbek

Chołodow Dmitrij

Czernikowa Tatiana

Kamniew Denis

Sziszko Artem

Shalamova Ekaterina

Siliverstova Ulyana

Uzgodniono: Zatwierdzam:

Zastępca dla dyrektora VR w MBOU

TELEWIZJA. Balyberdin „Szkoła średnia Lyaminskaya im. Zajcewa G.N.”

SA Missorina

_______________

POZYCJA

w sprawie szkolnego konkursu czytelniczego.

Konkurs poświęcony jest 70. rocznicy Zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej.

    Postanowienia ogólne

    Regulamin jest głównym dokumentem dotyczącym organizacji wydarzenia poświęconego Dniu Zwycięstwa i określa cel, uczestników, termin organizacji i przeprowadzenia.

    Wydarzenie odbywa się w ramach kalendarza MBOU „Szkoła średnia Lyaminskaya im. Bohater Związku Radzieckiego G.N. Zajcew.” na rok 2014.

    Organizatorem Wydarzenia jest Miejska Budżetowa Instytucja Oświatowa „Liceum Łyaminskaja im. Bohater Związku Radzieckiego G.N. Zajcew.”

    Cele i zadania konkursu

    Cel : rozwój mowy dzieci w ekspresyjnym wykonywaniu wierszy.

    Zadania :

Stymuluj chęć dzieci do zapamiętywania wierszy;

Rozwój mowy i zapoznawanie się z fikcją;

Kultywować uczucia patriotyczne, miłość do Ojczyzny, dumę z Bohaterów Wielkiej Wojny Ojczyźnianej;

Wywołaj emocjonalny nastrój.

3. Uczestnicy konkursu

3.1. W konkursie biorą udział uczniowie szkół z trzech grup wiekowych:

Grupa 1 – klasy 1-4

Grupa 2 – klasy 5-6

    grupa – klasy 7-9

    Czas i miejsce

Podaj czas i miejsce zawodów

    Warunki konkursu

    1. Wykonawcy prezentują kompletny fragment dowolnego gatunku literackiego o dowolnej tematyce, opowiadania inscenizowane, miniatury o tematyce szkolnej, poezję, bajki itp.

Dopuszcza się oprawę muzyczną występów uczestników.

    1. W konkursie wyłoniono następujące nominacje:

    Pojedynczy występ

    Czytanie w parach

    Dramatyczna bajka

    Kompozycja literacka i muzyczna

    1. Kryteria oceny i wymagania dotyczące wydajności:

    Umiejętność przekazania słuchaczowi znaczenia i odcieni emocjonalnych wykonywanego utworu;

    Zrozumiałość i słyszalność mowy.

    Umiejętność utrzymania uwagi słuchaczy podczas przemówienia;

    Zgodność wykonanej pracy

    wiek i płeć wykonawcy;

    Organiczne połączenie zastosowanych możliwości i technik;

    Integralność składu;

    1. Harmonogram wystąpień:

    klasy 1–4 – nie więcej niż 5 minut,

    Klasy 5-6 – nie więcej niż 7 minut

    Klasy 7–9 – nie więcej niż 10 minut

    Kompozycja literacko-muzyczna – nie więcej niż 15 minut,

    Bajka dramatyzowana – nie więcej niż 7 minut.

    Podsumowanie wyników konkursu i wręczenie nagród

Zwycięzcy konkursu w każdej grupie wiekowej i nominacji otrzymują dyplomy i pamiątkowe upominki. Wszyscy uczestnicy miejskiego konkursu otrzymują certyfikaty.

    Odpowiedzialność za wydarzenie.

Odpowiedzialność za organizację wydarzenia powierzono zastępcy dyrektora HR Balyberdina T.V. i nauczycielowi-organizatorowi Veselukhinie N.S.

ZATWIERDZIŁEM

Dyrektor Szkoły GBOU nr 883

LA. Kuklewa

POZYCJA

O OKREŚLONYM KONKURSIE CZYTELNICZYM „MOJA ROSJA”

DLA UCZNIÓW KLAS 5-11 ORGANIZACJI Oświatowych Północno-Zachodniego Obwodu Moskwy

1. POSTANOWIENIA OGÓLNE

1.1. Przepis ten określa cele i zadania, warunki i tryb przeprowadzania okręgowego konkursu czytelniczego „Moja Rosja” (zwanego dalej Konkursem).

1.2. Konkurs okręgowy odbywa się wśród uczniów klas 5-11 organizacji edukacyjnych w północno-zachodnim okręgu moskiewskim.

1.3. Celem konkursu jest rozwój zdolności twórczych uczniów.

1.4. Temat konkursu

- „Moja Rosja ma niebieskie oczy, wyglądasz bardzo podobnie do mnie, Rosja” (prace o naturze Rosji, historii Rosji)

- „Prawdziwi synowie Rosji” (działa o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej).

1.4. Organizatorem konkursu jest Szkoła GBOU nr 883.

2. CELE I ZADANIA KONKURSU

2.1. Cel konkursu: Rozwijanie wśród uczniów poczucia patriotyzmu

2.2. Cele konkursu:

  • Identyfikacja dzieci uzdolnionych twórczo.
  • Edukacja estetyczna i rozwój dzieci i młodzieży.
  • Zapoznanie uczniów z dziedzictwem kulturowym i kreatywnym.
  • Poszerzanie horyzontów czytelniczych uczniów.
  • Stymulowanie aktywności poznawczej i twórczej uczniów w czasie zajęć pozalekcyjnych.

3. UCZESTNICY KONKURSU

3.1. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas 5-11 organizacji edukacyjnych Północno-Zachodniego Okręgu Administracyjnego Moskwy, którzy wykażą się osiągnięciami artystycznymi i umiejętnościami ekspresyjnego czytania w gatunku literackim.

3.2. Zgłoszenia udziału w Konkursie przesyłane są do Organizatora drogą elektroniczną[e-mail chroniony] Lub [e-mail chroniony] nie później niż do dnia 16 marca 2017 r. (załącznik nr 1).

4. PRZEBIEG I TERMINY KONKURSU

4.1. Konkurs odbędzie się w dniu 22 marca 2017 r. o godzinie 15.30 w auli Szkoły GBOU nr 883 (budynek w Moskwie). Adres: Moskwa, ul. Planernaya, 5, bldg. 2.

4.2. Każdy uczestnik konkursu (duet, trio, grupa) prezentuje jeden numer.

4.3. Nominacje konkursowe

  • Poezja
  • Proza
  • Kompozycja literacka.
  • Tekst autora.

4.4. Do konkursu zgłaszane są dzieła literackie różnych gatunków.

4,5. Uczestnicy Konkursu muszą nauczyć się na pamięć i wykonać wiersz lub fragment utworu literackiego (poezję lub prozę) na temat konkursu.

4.6. Czas wystąpienia wynosi 3-5 minut (poezja, proza, tekst oryginalny), kompozycja literacka - nie więcej niż 10 minut.

4.7. Jury ocenia zawodników w następujących kategoriach wiekowych:

Grupa I – klasy 5-8; Grupa II – klasy 9-11.

4.8. Warunki obowiązkowe wykonania: wskazanie tytułu pracy i jej autora.

4.9. Uczestnicy konkursu zapewniają do swoich występów ścieżkę dźwiękową, niezbędne rekwizyty, kostiumy itp.

4.10. Występy twórcze uczestników konkursu muszą być spójne estetycznie.

5. REGULAMIN OCENY

5.1. Wynik jest średnią ocen z sumy ocen członków jury.

5.2. Kryteria oceny

Umiejętność wyrażenia idei dzieła – 5 punktów;

Artyzm – 5 punktów;

Wygląd mówcy – 3 punkty;

Sztuka komunikowania się z publicznością – 5 punktów.

6. KOMITET ORGANIZACYJNY KONKURSU

6.1. Komitet Organizacyjny konkursu:

6.1.1. Określa model organizacyjno-technologiczny i program etapu okręgowego konkursu, zapewniając jego realizację.

6.1.2. Przed rozpoczęciem zawodów informuje uczestników o terminie, godzinie i miejscu zawodów.

6.2. Komitet Organizacyjny konkursu:

Przewodniczący komitetu organizacyjnego– kierownik organizacji edukacyjnej nauczycieli cyklu humanitarnego – Melnikova Marina Maksimovna, 8-926-414-85-00

Członek komitetu organizacyjnego– Chukhareva Anna Aleksandrowna, nauczyciel języka i literatury rosyjskiej, 8965-225-61-56, [e-mail chroniony], [e-mail chroniony]

7. PODSUMOWANIE WYNIKÓW KONKURSU

7.1. Komitet Organizacyjny samodzielnie ustala formy i sposób nagradzania zwycięzców.

7.2. Zwycięzcy z największą liczbą punktów otrzymują Dyplomy I, II, III stopnia.

7.4. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymują certyfikaty za udział w konkursie.

8. JURY KONKURSU

8.1. Skład jury

1. Metodysta miejskiego centrum metodologicznego

2. Członek Związku Pisarzy

3. Członek Rady Weteranów

4. Kierownik Biblioteki nr 227 w Moskwie

5. Ekspert MCKO

8.2. Jury ocenia występy uczestników zgodnie z przyjętymi kryteriami.

8.3. Ustala zwycięzców i laureatów, przygotowuje propozycje wręczenia nagród zwycięzcom i laureatom.

8.4. Przedstawia wyniki Konkursu (protokoły) organizatorowi (komitetowi organizacyjnemu) do zatwierdzenia.

Aneks 1

Aplikacja

do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym „Moja Rosja”

Podobne artykuły