Взаємне розташування предметів у просторі. План-конспект уроку з математики на тему "Взаємне розташування предметів у просторі" (1 клас)

Розділи: початкова школа

Цілі заняття:

  • Формувати вміння орієнтуватися біля, визначати місце розташування одного об'єкта стосовно іншого.
  • Вчити зображати різні геометричні фігури.
  • Розвивати творчі здібності дітей.

Хід заняття

I. Перевірка домашнього завдання:

  1. Накресліть похилу пряму, позначте точки В і С, що лежать на цій прямій, і точки А і D, що не лежать на прямій.
  2. Намалюйте замкнуту та незамкнену криві лінії.
  3. - Вовк женеться за Зайцем.

Дорисуй паркан так, щоб Вовк не міг схопити довговухого:

ІІ. Робота над новим матеріалом:

З'ясувати наявні у дітей уявлення про знаходження об'єкта ліворуч, праворуч, вгорі, внизу, за, під, перед, між, всередині, зовні:

1) - Мандруючи вертольотом, ми побачили казкове озеро.

Демонстрація плаката:

В нього є внутрішня область - Це саме озеро, кордон – це стик берега та озера, зовнішній кордон – берег.
- Ми скинули з вертольота мішки 1 та 2. Куди вони впали – у воду чи на сушу?

2) – З якого боку знаходяться вікна у нашому класі? Двері?
3) - Що знаходиться всередині, а що поза банками?
4) – Я стою в центрі класу. Що знаходиться ліворуч (праворуч, попереду) від мене?
5) Розучування пісеньки:

Рух по колу:

А я по лузі, а я по лузі,
Я по лузі гуляла. (2р.)

Пританцьовуючи, підняти праву руку:

Ручку праву, ручку праву,
Тієї, що я пишу,
Підняла, підняла.

Жартівний рух "До побачення":

Ручкою лівою, ручкою лівою,
Я подружку помахаю,
Я подружку помахаю.

ІІІ. Закріплення дослідженого матеріалу.

Розглянь рис.

Домалюй будиночок і розкрий його так, як тобі хочеться.
- Намалюй праворуч від будиночка ялинку, а зліва - берізку.

Розглянь рис. №2.

З трьох кубиків червоного, жовтого, зеленого кольорів хлопчик виклав фігуру. Розфарбуй кубики так, щоб червоний був вище зеленого, а жовтий кубик був праворуч від зеленого кубика.

IV. Робота біля дошки.

На дошці малюнок:

На малюнку ліворуч стоїть будиночок зайця, а праворуч - будиночок щеняти. Зайцю треба перейти до цуценя так, щоб кожна берізка була праворуч від нього, а кожна ялинка – зліва.
- Намалюємо доріжку зайця:

V. Фізкультхвилинка.

Двигуна вправа "Дзеркало".

Діти стоять на своїх місцях і виконують ті рухи, які їм показує дорослий, чітко копіюючи їх. Вчитель грає роль дзеркала, яке дивляться учні. Вони повинні:

  • завмерти дома;
  • повернутись праворуч, ліворуч;
  • постояти на пальчиках;
  • постояти на пальчиках із заплющеними очима;
  • постояти на пальчиках і поморгати очима;
  • покивати головою, ніби погоджуються з чимось;
  • постояти, поперемінно піднімаючи над головою ліву та праву руку з розімкненими пальцями;
  • постояти, обіймаючи себе за шию то лівою, то правою рукою.

VI. Повторення вивченого матеріалу:

1) - Послухайте жартівливий вірш:

Філя та Муля – два розумних собаки.
Живуть один від одного вони далеко.
І, щоб розлука змінити стан,
Вирішили виміряти відстань.
Але самі вирішити це завдання не можуть!
Покликали собачку Довжину на допомогу.
Запитали поради: "А як же нам бути?"
Довжина посміхнулася, позіхнула, хитнулася
І стала від хати до хати ходити.
Потім між ними вона простяглася...
А Філя і Муля дивуються з подивом,
І прагнуть відповіді вони з нетерпінням.
Лежала Довжина, від сорому не дихаючи,
Від горя не може підвестися і встати.
Вона одиниць виміру не знала
І не вміла себе порахувати.

А ви знаєте одиниці довжини? Повторимо ще раз...

2) - Намалюй по точках фігуру:

3) - Накресли дві прямі, що перетинаються.
4) - Накресли незамкнену криву лінію. Познач червоним олівцем крапки Уі З,лежать на ній, і зеленим - крапки Доі N, що не лежать на кривій лінії.
5) - Виклади із сірників:

VII. Домашнє завдання:

Придумай і виклади візерунок із сірників, замалюй його в зошит.

  • люстру у верхньому лівому кутку кімнати;
  • вазу із фруктами на столі;
  • червоний носок на лівій нозі свині;
  • зелений носок на правій нозі свині;
  • тарілку під столом;
  • ніж ліворуч від столу;
  • цукерку праворуч від столу;
  • ложку перед столом.

Для правильного виконання завдання – прочитати книгу С.Маршака "Кошкін дім".

Наочна геометрія.

просторі».

Цілі заняття:

Особистісні результати:

Метапредметні результати

Предметні результати:

:

Перегляд вмісту документа
«Конспект уроку на тему: "Напрямок руху. Взаємне розташування предметів у просторі".»

Наочна геометрія.

Тема: "Напрям руху. Взаємне розташування предметів у

просторі».

Цілі заняття:

Формувати вміння орієнтуватися біля, визначати місце розташування одного об'єкта стосовно іншого.

Вчити зображати різні геометричні фігури.

Навчати позначати відрізки літерами, вимірювати їх і правильно записувати довжину відрізка.

Розвивати творчі здібності дітей та логічне мислення.

Особистісні результати:

Виявляти творчі здібності;

Виявляти пізнавальний інтерес до способів вирішення нового навчального завдання;

Виявляти готовність до співпраці з іншими людьми, дружелюбність;

Метапредметні результати

Предметні результати :

Розпізнавати, називати, зображати геометричні постаті (лінії, точки);

Співвідносити реальні об'єкти з моделями геометричних фігур.

Регулятивні універсальні навчальні дії :

Приймати навчальне завдання та активно включатися в діяльність, спрямовану на її вирішення у співпраці з учителем та однокласниками;

Розрізняти спосіб та результат дії;

Контролювати процес та результати діяльності.

Пізнавальні універсальні навчальні дії:

використовувати знаково-символічні засоби;

Здійснювати аналіз об'єктів з виділенням суттєвих та несуттєвих ознак;

Здійснювати синтез як складання цілого з елементів.

Комунікативні універсальні навчальні дії :

Висловлювати у промові свої думки та дії;

Будувати зрозумілі для партнера висловлювання;

Задавати питання.

Хід заняття

I. Організація класу.

ІІ. Самовизначення до діяльності. Постановка навчальної задачі.

У старій казці говориться: «Направо підеш, коня втратиш; ліворуч підеш, сам згинеш, а прямо підеш, щастя своє знайдеш».

Що треба знати мандрівникові, щоби не загинути? (Напрями руху).

Припустіть тему нашого заняття. (Повторюватимемо напрямки руху).

А також ми дізнаємося, як показати напрямок руху на площині; поговоримо про взаємне розташування предметів і згадаємо, як позначаються відрізки, як їх виміряти і записатидовжину.

ІІІ. Актуалізація знань:

1. Бесіда ( із використанням інтерактивної дошки).

А навіщо сучасним людям треба знати напрямки руху? (Подорожі, будівництво, освоєння космосу, робота транспорту та ін.)

Де практично зустрічається необхідність показати напрямок руху? (Схеми, карти, креслення та ін.)

2. Гра «Покажи напрямок41». (З'ясувати практично наявні в дітей віком уявлення про перебування об'єкта зліва, справа, вгорі, внизу, за, під, перед, між, всередині, зовні.)

До дошки викликаються 4 учні.

Я називаю команди, а ви їх виконуєте.

Підніміть праву руку. Якщо прозвучить команда «Направо!», то в який бік ви повернетеся? (У бік правої руки).

Аналогічно з лівою рукою.

Увага! Ліворуч! Праворуч!

Крок вперед! Два кроки тому!

Покажіть верх. Низ.

Хто в тебе праворуч? Назвати ім'я учня.

А в тебе хто зліва?

Хто стоїть між вами?

Встань між …

Встаньте за…

Встаньте перед…

Візьміться за руки.

Запросити ще одного учня.

Устань усередині кола. Устань зовні.

2 Аналогічна гра для всієї групи учнів.

Підніміть праву руку, ліву.

Поверніть праворуч, ліворуч, назад.

З якого боку вікна у нашому класі? Двері?

Зробіть крок назад, два кроки вперед.

IV. Отримання нових знань та способів діяльності.

1. Постановка проблемного завдання.

На екрані(Аналогічні листи є у кожної дитини на парті).

Перед вами аркуш паперу. Як визначити напрями у цьому випадку?

2. Практичне вирішення проблемної задачі за допомогою інтерактивної дошки.

Вчитель задає напрями, а діти підходять та підписують умовними знаками напряму. (П - право, Л - ліво, В - верх, Н - низ, ПВ - правий верхній кут і т.д.)

Де на практиці використовуються ці знання?

(У позначенні сторін горизонту, у створенні різних карт, планів).

ВИКЛЮЧИТИ М/М СИСТЕМУ.

V. Фізкульхвилинка.

VI. Закріплення здобутих знань.

1. Практична робота у зошити.

1) Завдання №1(Стор.35)

Розглянь рис.

Домалюй будиночок.
- Намалюй праворуч від будиночка ялинку, а зліва - берізку.

2. Робота у парах.

Зараз ви працюватимете у парі. Яких правил потрібно дотримуватися, щоб у вас все вийшло.

- Працюй…

Діти (хором):

- Слухай партнера…

Уважно!

- Говори…

По черзі!

- Відносись до партнера ...

З повагою!

Вирішення задач.

Завдання №2(Стор.35).

Розгляньте малюнок.


З трьох кубиків червоного, жовтого, зеленого кольорів хлопчик виклав фігуру. Розфарбуй кубики так, щоб червоний був вище зеленого, а жовтий кубик був праворуч від зеленого кубика.

Взаємоперевірка. Самоперевірка із зразка.


Завдання №3

Вирішується аналогічно.


3. Самостійна робота.

Розв'язання задач №4 та №5 із самоперевіркою.

VII. Повторення пройденого.

1. Розмова.

Що таке відрізок? (Частина прямої лінії, обмежена з обох сторін крапками).

У чому вимірюється довжина відрізка? (У див).

Як позначаються кінці відрізка? (латинськими літерами).

Яким інструментом вимірюється довжина відрізка? (Лінійкою).

2. Робота у зошити.

1) Розв'язання задачі №6.Колективно біля дошки учень.

2) Розв'язання задачі №7.Самостійно із самоперевіркою. (На прихованій дошці вирішує

VIII. Рефлексивно-оцінний етап.

1. Гра за допомогою сигнальних карток «Правильно – неправильно».

На занятті ми повторили напрями руху.

Праворуч від вас – вікна.

Вгорі – стеля. Попереду – шафи.

Щоб вийти із класу, треба піти ліворуч.

На уроці ми вимірювали довжину прямої лінії.

Довжина вимірюється із сантиметрів.

Мені сподобався урок.

2. Самооцінка.

Який настрій ви мали протягом уроку? Покажіть за допомогою світлофора.

План-конспект уроку математики 1 клас

Тема. Взаємне розташування предметів у просторі (ліворуч, праворуч, на, над, поруч, під, усередині).

Ціль : вивчати визначати просторове розміщення предметів щодо даного предмета, щодо іншого предмета; вчити володіти поняттями зліва, справа, над, поруч, під, усередині; розвивати уяву, первинне вміння доказово розмірковувати, графічні навички, емоційно-вольове середовище; виховувати любов до математики, посидючість, наполегливість у виконанні завдань.

Устаткування : набірне полотно, лічильний дидактичний матеріал, роздатковий матеріал «Світлофор», геометричний матеріал.

Хід уроку

    Орг. момент.

    Мотивація до навчальної діяльності.

Я рада, що ви зібралися тут, друзі.

І гадаю, зустрілися ми не дарма.

Ми вчитимемося сьогодні вирішувати,

Дослідити, порівнювати та міркувати,

Секрет математики знову відкриватиме.

Сьогодні на уроці ми уважно слухатимемо вчителя та один одного, спостерігатимемо, намагатимемося запам'ятовувати і розуміти.

Девіз нашого уроку: «Знаєш – кажи, не знаєш – слухай».

    До онтроль, корекція та закріплення знань учнів.

I . Усне опитування.

    Гра «Порахуй предмети».

На набірному полотні виставлені предмети.

Порахуй кількість предметів.

Назвіть номер кожного предмета.

Якщо змінити два предмети місцями, чи зміниться загальна кількість предметів? (Ні.) А їхні порядкові номери? (Зміняться.)

* Робота із геометричним матеріалом.

Викладіть перед собою 2 трикутники, 2 квадрати, 2 круги.

Розташуйте фігури так, щоб кола знаходилися праворуч від

квадратів і ліворуч від трикутників.

Перерахуйте фігури візерунка.

Фізкультхвилинка

III . Вивчення нового матеріалу.

    Підготовка до вивчення нового матеріалу.

    Встановлення на увагу.

Скажіть, чи змогли б ви правильно викласти геометричні фігури у візерунку, якби не було вказано положення одних фігур стосовно інших?

Слова ліворуч, праворуч, на, над, під, поруч і т. д. допомагають описати положення предметів щодо один одного. З їх допомогою ви можете уявити, як розміщуються предмети у просторі, навіть якщо не бачите їх.

2. Повідомлення теми та мети уроку.

Сьогодні на уроці навчимося давати правильний опис розташування предметів у просторі за допомогою слів зліва, справа, попереду, ззаду, на, над, поруч, під, усередині.

    Пояснення нового матеріалу.

* Робота з роздавальним матеріалом «Світлофор».

Завдання 1 (с. 7)

Давайте увійдемо до країни Математики з пішохідного переходу.

Допоможе нам у цьому світлофор – регулювальник руху.

Які «вічка» є у світлофора? Про що вони говорять?

Який наказ дає кожен колір світлофора?

*Аналіз ситуації на малюнку. Визначення розташування предметів у просторі.

Завдання 2 (с.7).

*Що б ви порадили кошеняті?

*Складання опису за сюжетним малюнком.

Завдання1 (с.8).

З якої казки ці герої?

Розкажіть, як вони тягнуть ріпку, використовуючи слова попереду, ззаду, поруч.

Про кого можна скласти пропозицію, використовуючи слова на, над?

IY . Закріплення та узагальнення знань учнів

    Хвилина каліграфії.

Продовжіть візерунок, а потім розфарбуйте прапорці, повернені праворуч.

2. Гра «Ліва – права».

Я називатиму звірів та квіти. Коли називаю квітку, піднімайте праву руку, коли почуєте назви звірячої руки.

* Робота з геометричним матеріалом.

З

Розташування фігури так.

С – синій

К – червоний

З – зелений

Ж – жовтий

Де розташований червоний гурток? Зелений квадрат? Синій трикутник?

Я опишу розташування фігури, а ви повинні сказати, що це за фігура.

* Гра «Твій клас».

Хто сидить ліворуч від тебе? Поперед тебе?

Що знаходиться над твоєю головою?

Що лежить усередині твого портфеля?

Як звати однокласника, який сидить поряд із тобою?

Y. Підсумок уроку.

Про що говорили під час уроку?

Який сигнал світлофора можна переходити дорогу?

Які слова вказують положення предметів у просторі?

(Ліворуч, праворуч, поруч, попереду і т. д.)

Математика. 1 клас. І семестр
розробки уроків

ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. множини. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0

Мета: познайомити дітей із предметом математика; закріпити уявлення про розташування предметів на площині та у просторі з використанням слів ближче, далі, ліворуч, праворуч, внизу, вгорі, ліворуч, праворуч, між, під, над, на, попереду, позаду, поруч. Розвивати увагу; виховувати інтерес до вивчення математики.

ІІ. ВСТУПНА РОЗМІСКА

Сьогодні у вас є перший урок математики. Це цікава та важлива наука. Кажуть, що математика – це королева наук, гімнастика для розуму.

Вивчати математику допоможе вам підручник, який має назву «Математика».

III. Ознайомлення з новим матеріалом

Візьміть до рук підручник і розгляньте його. Ця книга – ваш перший підручник з математики. Звичайно, що ви подружитеся з нею.

Чим вона починається? Насамперед ви бачите обкладинку. Це обличчя (чи одяг) книжки, те, що зовні відрізняє її серед інших книжок.

Про що розповідає обкладинка підручника «Математика»?

Чи подобається вам малюнок на ній?

Хто мандруватиме разом з вами країною Математика?

Порахуйте, скільки всього тварин?

Переверніть обкладинку, - побачите аркуш паперу, що з'єднує її зі сторінками, - форзац. Форзацев – два.

Що зображено на першому форзаці?

Це математичне містечко. Чому його так назвали?

Що зображено на другому форзаці? Про що розповідають ці малюнки?

Розгляньте наступні сторінки - титульний лист та його оборот. Про що ви дізналися?

На третій сторінці підручника розміщено звернення до читача.

Чого вони вам бажають?

Що означає умовні позначення?

Хто намальований? Порахуйте скільки тварин?

Завдання 2

Що робить півник?

Кого він намагається побачити?

Скільки звірят?

Кого побачив півник у бінокль?

Кого не побачив?

Завдання 3

Що ви бачите?

Де це відбувається?

Хто виступає на арені цирку?

Опишіть картинку, використовуючи слова: в, на, під, над, внизу, попереду, ззаду, ліворуч, праворуч, між, за.

Завдання 4

Робота у зошиті. Лист паличок на зразок.

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

Які предмети на дошці виставлені зліва? Які – праворуч?

Порахуйте спочатку кошенят, а потім – цуценят.

Вчитель виставляє три ряди грибочків.

Скільки грибочків у кожному рядку?

Скільки грибочків у верхньому рядку?

Скільки у нижньому?

Скільки грибочків у третьому зверху ряду?

Запам'ятайте тварин на кораблику. «Ніч» – закрийте очі. (Вчитель прибирає малюнок 1.) «День» – відкрийте очі. Тварина зникла?

У дітей лежать три кола – зелений, жовтий, червоний та два квадрати – синій, помаранчевий.

Робота виконується під диктування вчителя.

Покладіть кружечки так, щоб угорі було червоне коло, а жовте - між червоним і зеленим. Праворуч від жовтого кола покладіть синій квадрат, ліворуч – помаранчевий квадрат.

Вийшла квіточка.

Подивіться, як розташовані кружальця.

Колір зверху? по центру? внизу?

Де можна побачити одночасно всі ці три кольори? (На світлофорі)

Що означає червоний колір? жовтий? зелений?

Підніміть праву руку, ліву. Торкніться парти лівим коліном, правим. Встаньте і поверніться праворуч, ліворуч.

Хто сидить від вас праворуч, ліворуч?

Вчитель ставить на стіл Буратіно. Біля його правої ноги кладе кубик, а біля лівої - м'яч.

Що розташоване праворуч від Буратіно? Що – вліво?

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

Діти, пригадаймо, які завдання ми виконували на уроці?

Ми рахували? Ми грали? Малювали?

Вам сподобався урок? Тоді до нових зустрічей у країні Математика.


Математика, 1 клас,

Вчитель початкових класівБуланова Тетяна Єгорівна

Розділ «Порівняння та рахунок предметів».

Урок 3. «Розташування предметів»

Цільові установки:

Предметні: у спільній діяльності з учителем вчитися спостерігати, аналізувати та описувати розташування об'єктів з використанням слів: нагорі-внизу, вище-нижче, верхній-нижній, ліворуч-праворуч, ліворуч-правіше, поруч, біля, посередині, під, у, над , перед, за, між, близько-далеко, ближче-далі, попереду-ззаду.

Метапредметні:

регулятивні- у спільній діяльності з учителем навчатися приймати навчальне завдання (через читання та обговорення теми уроку); виконувати під керівництвом вчителя навчальні дії у практичній та розумовій формі (при виконанні завдань з підручника, робочого зошита, на дошці); фіксувати (усно) наприкінці уроку задоволеність/незадоволеність своєю роботою на уроці;

пізнавальні- орієнтуватися в інформаційному матеріалі підручника (через систему навігації: початок уроку, пояснення нового матеріалу, зразок для виконання у зошит); спільно з учителем здійснювати пошук необхідної інформації (під час роботи з підручником - текст, ілюстрація); під час виконання завдань під керівництвом вчителя проводити порівняння, здійснювати аналіз об'єктів;

комунікативні- Використовувати прості мовні засоби; включатись у діалог з учителем, в обговорення; відповідати на запитання вчителя.

Особистісні : усвідомлювати суть нової соціальної ролі учня, приймати норми та правила шкільного життя, відповідально ставитися до уроків математики (щодня бути готовим до уроку), дбайливо ставитися до підручника та робочого зошита; виявляти позитивне ставлення до навчального предмета "Математика", усвідомлювати його значення.

Хід уроку

Організаційний момент. Повідомлення теми уроку.

Усні вправи та практична робота.

1) Рахунок у межах 10. Порівняння предметів за розміром.

Вчитель виставляє на полицю по одній іграшці тварин: заєць, жираф, мавпа, слон, лисиця (всього 5). Учень вважає подумки.

    Скільки іграшок? (Всього 5 іграшок.)

Потім вчитель просить учня поставити ще одну іграшку (ведмідь).

    Скільки стало іграшок? (Стало 6 іграшок.)

    Хто з цих тварин найвищий? найтовстіший? найменший? І т.д.

    1. Розташування предметів у просторі.

Гра «День-ніч».

    Назви іграшку зліва від жирафу; праворуч від слона.

    Хто стоїть між мавпою та лисицею? Хто в цьому ряду перший ліворуч? Хто останній?

    Практична робота. "Геометричне лото".

    Поклади перед собою на парту жовте коло, зверху червоне коло, знизу зелене. Що вийшло? (Світлофор.)

    Візьми в ліву руку трикутник, а в праву – квадрат. Покажи.

    Розкажи, що ви бачиш на парті, під партою, над головою, попереду, позаду, ліворуч, праворуч.

Фізкультхвилинка.

Наш мішко потягнувся,

Раз нахилився, два нахилився.

Лапи в сторони розвів,

Меду, мабуть, не знайшов.

Робота з підручника.Виконання завдань на с. 8-9 підручників.

    По картинці на с. 8, де зображені кошенята, учень під керівництвом вчителя складає невелику розповідь, використовуючи слова "на", "над", "зліва", "праворуч", "за", "вгорі", "внизу". Щоб полегшити першокласнику завдання, вчитель може ставити учневі такі питання: «Що розташоване в кімнаті ліворуч від крісла? праворуч від нього? над кріслом? під кріслом? Хто сидить у кріслі зліва від білого кошеня? Хто праворуч? Хто грає під столом? Що стоїть на столі? Хто сховався за фіранкою? Хто спить на підвіконні? Що стоїть праворуч від нього? Де стоять книжки? Хто забрався на полицю? І т.д.

    Друге завдання на с. 8 має на меті з'ясування відносності позицій справаі зліва.Тут першокласник повинен зауважити, що на обох картинках ведмежа тримає синій м'яч у правій лапці, а червоний – у лівій. Тому на кожній картинці відносно ведмежасиній м'яч буде праворуч від нього, а червоний – ліворуч. Однак щодо до читачана малюнку ліворуч синій м'яч розташований ліворуч від ведмежа, а червоний - праворуч. І навпаки, коли ведмежа повернулося до нас спиною, то синій м'яч буде праворуч від ведмежа, а червоний – ліворуч від нього.

    Закріплення уявлень про взаємне розташування предметів.Розглядаючи картинки до казок «Бременські музиканти» та «Ріпка», учень складає невелику розповідь із використанням вказаних під картинками слів. Можна цю роботу здійснити так. Вчитель починає пропозицію, а учень його закінчують. Наприклад, по першій картинці можна скласти пропозиції з таким початком: «Вгорі стоїть...», «Унизу...», «Над собакою...», «Під котом...».

    Повторення.Порівняння за формою, кольором, розміром.

    Аплікація.Виконання завдання щодо взаємного розташування предметів (на парті). За наявності часу корисно провести додаткову роботу з перетворення отриманої картинки. Наприклад, вчитель просить учня змінити картинку так, щоб яблуня стояла зліва від будиночка або за ним. Можна запропонувати учневі скласти з тими самими предметами свою картинку і потім пояснити, де знаходиться. Важливо стежити, щоб учень, захопившись творчістю, не втратив почуття правдоподібності і об'єктивно оцінював естетичну значимість свого творіння.

Фізкультхвилинка.

Вранці встав гусак на лапки,

Приготувався до зарядки.

Повернувся вліво, вправо,

Присідання зробив плавно,

Журавлиною почистив пух

І скоріше за парту – плюх.

Робота у зошиті.Виконання першого завдання (візерунок з хрестиків) можна ускладнити, зв'язавши з новим матеріалом. Для цього вчитель пропонує спочатку намалювати в ряд лише три хрестики. Потім обвести синім кольором клітинку, в якій хрестик у середині, хрестик ліворуч від нього укласти клітину жовтого кольору, а праворуч - червоного.

Підсумок уроку.

    Що цікавого було сьогодні на уроці?

    Які слова допомагають знайти предмет?

    Що ви малювали у зошиті?

Завдання.Розкажи вдома, яку ти склав картинку з фігур програми.

Схожі статті